شرکت تعاونی حلال پویان اراک هم اکنون با در اختیار داشتن دانش فنی برتر ،بهره گیری از آزمایشگاه کنترل کیفیت وسیستم مدرن تولید قادر است سالیانه با ظرفیت 13500تن بوتیل استات سفارشات اختصاصی را در داخل وخارج کشور مطابق با استاندارد های بین المللی تولید وتحویل صنعتگران شیمی به خصوص در صنایع رنگ سازی وشرکت های تینر سازی نماید.

شركت حلال پويان

شركت حلال پويان در سال 1376 با هدف توليد استرهاي خطي، با بهره مندي از اطلاعات متخصصين داخلي و تجارب اعضاي شركت، در نزديكي مجتمع پتروشيمي اراك احداث گرديده است. هم اكنون با در اختيار داشتن دانش فني برتر، بهره گيري از آزمايشگاه كنترل كيفيت و سيستم مدرن توليد قادر مي باشد ساليانه با ظرفيت 13500 تن بوتيل استات، سفارشات اختصاصي را در داخل و خارج كشور مطابق با استانداردهاي بين المللي توليد و تحويل صنعتگران شيمي علي الخصوص صنعت رنگ نمايد.اينك شركت حلال پويان اراك افتخار دارد كه بوتيل استات در گريد اورتان را براي اولين بار در ايران توليد نمايد كه قبل از آن، از خارج تهيه و وارد مي شد. لذا با اتكاي به كيفيت بالاي محصول خود، با صدور محموله هايي به آسياي ميانه و امارات متحده، پرچم افتخار ايران را برافراشته است.

موارد تهيه مواد اوليه

موارد تهيه اسيد استيك از پتروشيمي فن آوران و در صورت نياز از كشورهاي آسياي ميانه و همچنين تهيه نرمال بوتانول، ايزوبوتانول، دو اتيل هگزانول از پتروشيمي اراك، تهيه متانول از پتروشيمي فن آوران، شيراز و زاگرس، همچنين گلايكول اترها و متوكسي پروپانول از طريق واردات صورت مي گيرد.

مواد اوليه

مواد اوليه شامل اسيد استيك به عنوان اسيد پايه و الكلهاي مرتبط با محصولات مانند: نرمال بوتانول، اتانول، متانول، ايزوبوتانول، متوكسي پروپانول، اتيلن گلايكول مونو بوتيل اتر، دي اتيلن گلايكول مونوبوتيل اتر، دو اتيل هگزانول، ايزوپروپانول و كاتاليست آنها شامل چند كاتاليست اسيدي مي باشد.

ماشين آلات

شامل 5 راكتور با حجمي برابر با 68 مترمكعب، تعداد 7 عدد برج تقطير، 15 عدد مبدل، تعداد 21 عدد الكتروپمپ ضد جرقه، 10 عدد كانكتور، 3 دستگاه بويلر 3 تن، يك دستگاه ليفتراك، 2 عدد كولينگ تاور هر كدام 150 متر مكعب، 7 عدد مخزن 150 هزار ليتري، 7 عدد مخزن 35 هزار ليتري و يك دتسگاه الكتروموتور پمپ خلاء مي باشد.

كنترل كيفي

بخش كنترل كيفي شركت يكي از حساسترين و مهمترين بخش هاي شركت محسوب مي شود به همين خاطر شركت توانسته است با بهره گيري از دانش روز دنيا و همچنين با استفاده از پيشرفته ترين دستگاه ها (دستگاه جي سي، كارلفيشر، ريزيستومتر و COD …) زير نظر كادري مجرب همواره خود را در سطح بالايي در اين صنعت شكوفا سازد.

شرکت شیمیایی حلال پویان اراک افتخار دارد که بوتیل استات در گرید اورتان را برای اولین بار در ایران تولید نماید که قبل از آن از خارج تهیه و وارد می شد